Oturum Aç

Soru sormak ve insanların sorularını yanıtlamak ve diğer insanlarla bağlantı kurmak için sosyal soru ve Yanıt web sitesine giriş yapın.

Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız. ( spam klasörünüzü kontrol etmeyi unutmayın! )


Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Lütfen bu sorunun neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Lütfen bu cevabın neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayınız.

Lütfen bu kullanıcının neden şikayet edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Evde Doğal Yollarla Saç Rengi Açma

Evde Doğal Yollarla Saç Rengi Açma

Saç rengi açma işlemi evde yapmak isteyenler için en iyi yolları sizler için araştırdık. Doğal yollarla saç rengi açma işlemi, saçınızı zararlı kimyasal maddelerden koruyarak, doğal renklerinizi ortaya çıkarmanızı sağlar. Aşağıdaki yollar, evde rahatlıkla yapabileceğiniz doğal saç rengi açma yöntemleridir.

Limon suyu EVDE DOĞAL YOLLARLA SAÇ RENGİ AÇMA

Limon suyu ile saç rengi açmak

Limon suyu Evde Doğal Yollarla Saç Rengi Açma , saç rengini açmak için en yaygın kullanılan doğal yöntemdir. Limon suyunun asit içeriği sayesinde, saç rengini açar ve aynı zamanda saçın parlaklığını artırır. Limon suyu ile saç rengi açmak için şu adımları izleyin:

 1. Bir kase limon suyu ve bir kase su karıştırın.
 2. Karışımı saçınıza uygulayın ve 30 dakika bekleyin.
 3. Daha sonra saçınızı normal şampuan ile yıkayın.

Limon suyu kullanımı sırasında güneş ışığından kaçınmanız önerilir, çünkü güneş ışığı limon suyunun etkisini arttırabilir ve saç renginizin fazla açılmasına sebep olabilir.

Nar Suyu İLE Saç Rengi Açma

Nar suyu ile saç rengi açmak

Nar ekstrağı, saç rengini açmak için etkili bir doğal yöntemdir. Nar ekstrağının içeriğindeki asitler sayesinde saç rengini açar ve aynı zamanda saçı nemlendirir. Nar ekstrağı ile saç rengi açmak için şu adımları izleyin:

 1. Bir kase nar ekstrağı ve bir kase su karıştırın.
 2. Karışımı saçınıza uygulayın ve 30 dakika bekleyin.
 3. Daha sonra saçınızı normal şampuan ile yıkayın.

Kına İLE Saç Rengi Açma

Kına, saç rengini açmak için yaygın olarak kullanılan bir doğal yöntemdir. Kınanın içeriğindeki pigmentler sayesinde saç rengini açar ve aynı zamanda saçı güçlendirir. Kına ile saç rengi açmak için şu adımları izleyin:

 1. Kınayı su ile karıştırın ve kalın bir karışım oluşana kadar karıştırın.
 2. Karışımı saçınıza uygulayın ve 1-2 saat bekleyin.
 3. Daha sonra saçınızı normal şampuan ile yıkayın.

Papatya çayı İLE Saç Rengi Açma

Papatya çayı ile saç rengi açmak

Papatya çayı, saç rengini açmak için etkili bir doğal yöntemdir. Papatya çayının içeriğindeki anti-inflamatuar özellikleri sayesinde saçı nemlendirir ve saç rengini açar. Papatya çayı ile saç rengi açmak için şu adımları izleyin:

 1. 2-3 tane Papatya çayı poşeti ile 1 kase kaynar suda 15 dakika demleyin.
 2. Çayı soğumaya bırakın ve saçınıza uygulayın.
 3. 30 dakika bekleyin ve daha sonra saçınızı normal şampuan ile yıkayın.

Başka doğal yollar

Bunlar evde doğal yollarla saç rengi açmak için diğer seçeneklerdir:

 1. Esmer filtre çayı: Esmer filtre çayı, saç rengini açmak için etkili bir doğal yöntemdir. Çayın içeriğindeki flavonoidler, saç rengini açar ve aynı zamanda saçı güçlendirir.
 2. Kurutulmuş papatya: Papatya, saç rengini açmak için kullanılan bir doğal yöntemdir. Papatyayı su ile kaynatıp, saçınıza uygulayın ve 30 dakika bekleyin.
 3. Nar ekstrağı: Nar ekstrağı, saç rengini açmak için kullanılan bir doğal yöntemdir. Nar ekstrağını saçınıza uygulayın ve 1 saat bekleyin.
 4. Zeytinyağı: Zeytinyağı, saçı nemlendirir ve aynı zamanda saç rengini açar. Zeytinyağını saçınıza uygulayın ve 1 saat bekleyin.

Uyarılar

 • Herhangi bir doğal yöntem kullanmadan önce, saçınızın durumunu ve rengini iyi analiz etmelisiniz.
 • Aşırı kullanımdan kaçınmak için, her doğal yöntemi en fazla bir kez haftada kullanmalısınız.
 • Herhangi bir yan etki görmeniz durumunda, hemen doğal yöntemi bırakmanız ve bir dermatoloğa başvurmanız önerilir.

Sonuç

Evde doğal yollarla saç rengi açmak, saçınızı zararlı kimyasal maddelerden koruyarak, doğal renklerinizi ortaya çıkarmanızı sağlar. Limon suyu, Kına, Papatya çayı ve diğer doğal yöntemler gibi etkili seçenekler sunmaktadır. Ancak herhangi bir doğal yöntem kullanmadan önce, saçınızın durumunu ve rengini iyi analiz etmeli ve uygun yöntemi seçmelisiniz.


Evde Doğal Yollarla Saç Rengi Açma soruları yanıtladık. Aklınıza takılanlar için bilgi almak isterseniz www.afoni.net kadın sitesi üyelerimize danışabilirsiniz, üyelerimize sormak için ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Editör

Editör

Afoni.net Yazar

İlgili Makaleler

Yorum bırakın

Yeni bir yorum eklemek için giriş yapmalısınız.